15. neděle v mezidobí, 14.07.2024

❇️ Dnes je 15. neděle v mezidobí.

tomto týdnu oslavíme
V pondeli svátek sv. Bonaventury z Bagnoregia, minority, biskupa a učitele církve, ktery letos má 750 let od smrti behem druhého lyonského koncilu. Článek o něm najdete v dnešním Katolickém týdeníku. Napsal ho náš otec Stanislav.
ve stredu památku bl. Karla Murias, kněze minority, mučedníka z Argentiny

Ve čtvrtek, 25. července slavíme patrocinium naší baziliky. Mše svatá bude v 18.00 hodin a hlavním celebrantem bude otec Prokop Siostrzonek, arciopat břevnovský. Při mši svaté zazní Mše D dur „Lužanská“ Antonína Dvořáka v podání Sboru sv. Jakuba a sólistů. Podrobne informace na plakatech. Uż dnes Vás srdečně zveme na svatojakubskou pouť. 


❇️ Informujeme, že se, jako každý rok až do konce září, večerní mše svaté u minoritů v Praze konat nebudou. Výjimku tvoří fatimské večery a pouť na sv. Jakuba.

❇️ Zveme Vás k liturgické modlitbě církve ranních chval během sobotní mše svaté v kapli sv. Anny.

❇️ V období léta a prázdnin se často kněží stěhují do jiných klášterů a farností. Tak je tomu i letos v naší minoritské provincii. V těchto dnech naši komunitu opouští P. Josef Goryl, aby dál působil v našem jihlavském klášteře. Na jeho místo přijde k nám P. Zbigniew Byczkowski z kláštera v Opavě. 

❇️ Informace týkající se dění u minoritů je možné sledovat na webových stránkách kláštera praha.minorite.cz a facebooku Bazilika sv. Jakuba - Minorité Praha.